პროფ. იოსებ სალუქვაძე
იოსებ სალუქვაძე არის პროფესორი თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საზოგადოებრივი გეოგრაფიის დეპარტამენტში და მოწვეული პროფესორი მიუნხენის ტექნიკურ უნივერსიტეტში. იგი ფლობდა მრავალ პრესტიჟულ სამეცნიერო სტიპენდიას, მათ შორის სტოკჰოლმისა და ლუნდის უნივერსიტეტებში, როგორც შვედეთის ინსტიტუტის სტიპენდიანტი, და მასაჩუსეტსის ტექნოლოგიის ინსტიტუტში (MIT), როგორც ფულბრაიტის სტიპენდიანტი.
2014-დან 2017 წლამდე იგი იკავებდა თსუ-ს პრორექტორის თანამდებობას, ხოლო 2008-დან 2016 წლამდე — საქართველოს გეოგრაფიული საზოგადოების ვიცე-პრეზიდენტის პოსტს. როგორც მიწის პოლიტიკის სპეციალისტი, თანამშრომლობს წამყვან საერთაშორისო ორგანიზაციებთან, მათ შორის მსოფლიო ბანკთან, აზიის განვითარების ბანკთან, გაეროს დასახლებების პროგრამასთან (UN-Habitat), სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციასთან (FAO), KfW-სთან, GIZ-თან და USAID-თან.
იგი სამი საერთაშორისო სამეცნიერო ჟურნალის სარედაქციო კოლეგიის წევრია, სამი წიგნის ავტორი და რედაქტორი და ორმოცდაათზე მეტი პუბლიკაციის ავტორი. მისი კვლევითი ინტერესები მოიცავს ურბანულ კვლევებს, საბინაო და მიწის პოლიტიკას და მაღალმთიანი რეგიონების მდგრად განვითარებას.

Prof. Joseph Salukvadze
Joseph Salukvadze is a Professor at Tbilisi State University's Department of Human Geography and a Visiting Professor at the Technical University of Munich. He has held prestigious fellowships at the universities of Stockholm and Lund as a Swedish Institute Research Fellow, and at the Massachusetts Institute of Technology (MIT) as a Fulbright Scholar.
He served as Vice-Rector of TSU from 2014 to 2017 and as Vice-President of the Geographic Society of Georgia from 2008 to 2016. As a land policy specialist, he collaborates with major international organizations, including the World Bank, Asian Development Bank, UN-Habitat, FAO, KfW, GIZ, and USAID. He is a member of the editorial boards of three international scientific journals, the author and editor of three books, and has over fifty publications to his name. His research interests span urban studies, housing and land policy, and sustainable mountain development.